Přeskočit na obsah

Banana Nice Cream. Jak připravit zdravou zmrzlinu z banánu 5x jinak

O tomhle zmrzlinovém zázraku s konzistencí level milion jsme už básnili v Nice Cream. Proč je zdravá zmrzlina nejen letní hit. Krémová, a přitom lehká, bez mléka a cukru. Víte ale, že i z obyčejného banánu vykouzlíte více variant? Léto se blíží a my jich pro vás máme hned 5. 

Jak na banánový Nice Cream

Dobrá zpráva hned na začátek. Na tuhle dobrotu si vystačíte s dvěma věcmi, a to mraženým banánem a kvalitním mixérem. Může být tyčový, ale i ten na smoothies, třeba NutriBullet. Celá výroba je hotová za 5 min (bez mražení banánů), více netřeba. Jak na to?

Krok 1: Mražení. 1-2 zralé banány nakrájejte na kolečka. Uložte do sáčku (např. Ikea) a nechte v mrazáku nejlépe přes noc. 

Krok 2: Mixování. Připravte si váš mixér (doporučujete ten na smoothie, protože zvládne konzistenci do hladka bez větší námahy) a mixujte alespoň minutu. Poté seškrábněte hmotu ze stěn a znovu několik min mixujte. Můžete doladit čerstvým ovocem/čoko kousky. A to je vše! 

Výživové hodnoty na jednu porci 

1 miska má cca 105kcal |Sacharidy: 27g | Bílkoviny: 1g | Tuk: 1g | Nasycené tuky: 1g | Sůl: 1mg | Vláknina: 3g | Cukr: 14g | Vitamin A: 76IU | Vitamin C: 10mg | Vápník: 6mg | Železo: 1mg

TIP: Další sladná mlsnutí ve Čokoláda na dietě? Jak si připravit zdravé dezerty během chvilky. 

Banana Nice Cream příchutě: Vanilka

Zlehka vylepšená klasika pro milovníky vanilkové zmrzliny. Kromě 4 mražených banánů si připravte ještě čajovou lžičku kvalitního vanilkového extraktu a 1-2 polévkové lžíce tekutiny (mléko/voda). Banány mixujte do krémova, přidejte zbylé ingredience a zopakujte. 

Jahoda

Krémová, sladká a moc moc výborná jahodová. Sfoukněte ji ve zdravé variantě během chvilky – kromě 2 mražených banánů to bude chtít 150g jahod a 1-2 lžíce mléka/vody dle chuti. Postup je stejný, nejprve rozmixujte banány a jahody a dolaďte tekutinou. Omnomnom!

Produkt tip: Když se chcete rozmazlit, zkuste vše vylepšit ještě čokoládkou navrch. S proteinovou čoko tyčinkou je to zdravý hříšek.

Čoko-višeň

Čokoládová zmrzka samozřejmě nemůže chybět. Na ultra zdravou verzi si kromě 1 mraženého banánu připravte navíc 2 lžíce kakaa 100 g mražených višní a 1 zralé avokádo. Začněte banánem a višněmi, poté vmixujte avokádo a kakao. Jako vždy do krémova. Absolutní topka!

TIP: Další tipy na zpracování avokáda najdete v AvoGang. 5x keto avokádové recepty. 

Čoko-máta

A na závěr absolutní topka. Čoko-mátovou variantu si zamilujete – kromě 4 mražených banánů budete potřebovat zralé avokádo, půl lžičky mátové silice, 2-3 lžíce kakaových bobů/čoko kousků. Barvu můžete ještě vyladit špetičkou spiruliny/matcha prášku.

Všechny ingredience kromě čoko kousků/bobů, které přijdou navrch, mixujte do krémova. Hotovo. 

Tak nastartujte mixéry! Vyzkoušejte a pak si řeknem. Dobrou chuť!