Přeskočit na obsah

Cvičení online. 8 YouTube tipů, jak cvičit doma a zhubnout.

Je to (většinou) zadarmo, cvičíte za každého počasí (a aktuálního stavu), ušetříte čas za cestu do fitka a hlavně, vše je ve vaší režii. Cvičení online má hodně do sebe, a to nejen v roce 2020, kdy jeho popularita vyskočila do nebeských výšin. Jdeme na to. 

Jak si vybrat?

Já osobně jsem si oblíbila hned několik kanálů a videí na Youtube, na výběr ale máte z neuvěřitelného množství druhů stylů i forem cvičení. Můžete si odcvičit celý program nebo počet lekcí nebo si třeba oblíbit jen jedno video a to opakovat kolikrát budete chtít. Je úplně jedno, co zvolíte, nejdůležitější je začít. Jděte do jednoho z následujících a užijte si to!

1000 Calorie HIIT Workout  

Intervalový trénink pro fajnšmekry. Až si prostudujete více o Tabata, HIIT. Jak vám intervalový trénink pomůže zhubnout., pusťte si tohle video a Christine Salus vám dá pořádně do těla. Vystačíte si s kettlebellem/lahví s vodou. Video je bez hudby, ale o to více se soutředí na samotný trénink (a můžete si pustit vlastní). 

Joa Yoga

Hodně sympatický Londýňan Joaquin Gomez nezapře španělské kořeny. Jeho placené lekce si můžete zabookovat na webu, aktivní je i na Instagramu, ale vystačíte si klidně jen s YouTube. Najdete tam nespočet většinou hodinových videí od hatha a vinyasa flow až po náročnější mobility, či power yogu. Můžete zkusit i kratší videa s návody na jednotlivé pozice. A když se chcete hodně zapotit, zaručená na hubnutí je ashtanga.

Jóga Letná

Česká záležitost. Letenské studio je v reálu plné skvělých lektorů a lektorek, ale o nic nepřijdete ani online. Na YouTube najdete záznam všech streamovaných lekcí, které se natočily v průběhu roku 2020 a přibývají další. Až všechna odcvičíte, můžete si zarezervovat živé lekce.  A nejen to, pro inspiraci se hodí také podcast Jóga z gauče na všechna možná témata. Na otestování doporučím tuto vinyasu s Tobiasem a dát si pořádně do těla. 

Fat Burning Barre Workout (30min)

Odlehčená půlhodinka Barre – kombinace cardia i posilování celého těla – je aktivita, se spaluje jedna radost. Tohle speciální cvičení inspirované baletem je ideální pro ty, kteří se chtějí zapotit, ale ne úplně vyřídit. Zkuste třeba sympatickou Coach Kel, kde si vystačíte s vlastní vahou nebo Sculpting Barre Workout pro střed těla, balanc a flexibilitu s Annou Renderer. 

TIP: Jíst nebo nejíst před cvičením. Jak správně doplňovat energii i na dietě.   

Pilates (40min)

Cvičení na posílení středu těla a krásné ladné svaly na rukou a nohou nemůže chybět. Doporučím výbornou lektorku Nicol, fitness Australanku, která na svém kanálu nabízí nepřeberné množství videí pro všechny úrovně. Moje oblíbené je 40 minutová sestava na doma, na kterou potřebujete jen podložku. Zapotíte se parádně. 

Matt C. Tabata Workouts 

Sympoš Matt Cordell a jeho parádní motivační tabata kanál. Nepřeberné množství 4, 8, 12, 28 a 30 minutových videí z neméně motivačních destinací vám dá zabrat. Můžete si pouštět jednotlivé cviky nebo full tabatu. Ať už si vyberete cokoliv, pořádně procvičíte všechny svaly v těle. A za odměnu si pusťte jedno z relaxačních mini videí s krásnými panoramaty. Nádhera!

TIP: Jak zhubnout břicho. Top tipy na břicho snů. 

NateBowerFitness

Hiit, box a spousta motivace. To jsou nabušená 20minutová videa Nate Bowera, kanadského trenéra a instruktora boxu. Kromě tohoto drsného sportu na jeho kanálu najdete i cvičení s boxovacím pytlem, Hiit, tabatu, časované tréninky a fitness lekce. O zábavu máte postaráno. 

TIP: Jsem sportovní dřevo. Jak si pro sebe najít sport, se kterým vás hubnutí bude bavit.

Strong First Kettlebell

Na závěr super tip pro všechny bez rozdílu věku. StrongFirst je škola síly, která učí muže i ženy  jak rychle a bezpečně výrazně zesílit. To vše jen pomocí několika mocných nástrojů – kettlebell, velké činky a vlastní váhy.

Na krátkých videích se naučíte vše správně od úplných základů a provede vás zakladatel Pavel Tsatsouline a další renomovaní profesionálové silových sportů. A co vy víte, třeba to dotáhnete až k certifikaci!

Štítky: