Přeskočit na obsah

Nej Keto Podcasty díl druhý. Kam se vypravit, pokud to chcete v češtině

Výběr toho nejlepšího ze zahraničí jsme si už nastínili v Nej Keto Podcasty. Co si poslechnout, abyste si usnadnili dietu. Pokud si ale s angličtinou nejste tak jistí a raději byste do sluchátek něco českého, máme tipy přesně pro vás.

#1 Jan Vyjídák a Neslazeno.cz

Skvělý projekt, který pomáhá zvládnout obezitu, cukrovku a další onemocnění pomocí low carb stravy. Stojí za ním Jan Vyjídák, známý advokát a nezávislý poradce v oblasti nízkosacharidové stravy, který se zaměřuje na medicínu a výživu založenou na důkazech, datech a odborných studiích.

Materiály jsou ale psané pro lidi, skvělou čtivou formou. Mrkněte na video přehled nejzajímavějších přednášek a rozhovorů na téma nízkosacharidové stravy.

#2 MargitTV

Pokud se zajímáte o to, co jíte a místo drahých suplementů si raději dopřejete zdravé jídlo, bude vás bavit Margit Slimáková, populární výživová poradkyně a specialistka na zdravotní prevenci. V projektu Margit.TV se zaměřuje na tipy, jak se s rozumem starat o vlastní zdraví.

Tématiku low carb a keto řeší ve videích Kdy keto dieta nefunguje, Nízkosacharidové desatero a Mýty v nízkosacharidovém stravování s Janem Vyjídákem.

#3 Cukrfree podcast s Janinou Černou

Cukrfree Podcast není jen o jídle! Autorka Janina Černá v něm zpovídá inspirativni hosty, a to nejen z oblasti zdraví, výživy a životního stylu. O zakladatelce programu Cukrfree a stejnojmenného blogu už byla řeč v článku Cukrfree.

Čím a jak sladit. Jezte ty správné sacharidy. a za poslech rozhodně stojí. Pusťte si třeba záznam rozhovoru z live streamu s Hankou Valáškovou z NovéTělo.cz na téma Pravda a mýty o Cukrfree.

Produkt TIP: K poslechu si klidně něco křupněte. Proteinový semínkový knackebrot je super s pomazánkou, zeleninou nebo jen tak. 

#4 Jsem LowCarb podle Michala Krále

#Jsem LowCarb lifestyle je podcast v režii Michala Krále, Holistic Nutrition Coache a tvůrce online low carb programu a kurzů, tvůrce low carb jídelníčků na míru. Najdete ho i na webu www.jsemlowcarb.cz

TIP: Doporučíme třeba epizodu Jak začít s low carb a stát se superčlověkem. 

#5 Podcast Dvojka Český Rozhlas 

Stravování a různé druhy diet jsou populárním tématem i podcastu Dvojka s moderátorkou Terezou Kostkovou. Epizoda Blízká setkání: Keto dieta a raw stravování. Doporučil by je gastroenterolog Pavel Kohout? řeší keto dietu pohledem gastroenterologa. 

TIP: Dieta a zánět slinivky. Tipy na denní jídelníček. 

#6 Fitness007

YouTube kanál Fitness007 plný videí, ve kterých se pohledem odborníků z Institutu moderní výživy dozvíte, jak si nastavit udržitelnou dietu a jaké nesmysly internetem kolují. Častým tématem je samozřejmě i keto a low carb stravování.

Doporučujeme poslechnout si Keto dieta není pro každého. Jak vlastně funguje?, Low carb a ketodieta. Udržitelná dieta? Dieta influencerů. Extrémy ve výživě. nebo Keto dieta. Závislost na sladkém. Cukr jako droga. Závislost na cukru.

A až vás přestane bavit o ketu jen slyšet, nakupte si podle Keto dieta a 10 nejvhodnějších potravin. Co mít doma? a začněte. Protože výsledky uvidíte až v praxi!

PS: Předchozí Nej Keto podcasty. Co si poslechnout, abyste si usnadnili dietu nabízí tipy na podcasty zahraniční

Štítky: