Přeskočit na obsah

Keto Valentýn. 5 tipů na romantiku v keto stylu

Nejlepší recept na romantiku? Prostě si vzpomenout na toho druhého, muže, ženu, přítele, přítelkyni, ale třeba i maminku nebo single kamarádku – a uvařit či vyrobit jim něco od srdce. Zaláskovaných kulinářských inspirací je spousta, ale co když vy nebo vaše láska žije keto? Máme tipy. A ani to moc nestojí, all you need is love!

Jedlá láska: domácí Reese košíčky

Jasně, i balíček čoko proteinových tyčinek udělá radost, ale domácí výroba je dárek od srdce. Na tuhle keto klasiku si vystačíte s domácím burákovým máslem, 100g čokolády, kokosovým olejem a košíčky na muffiny.

Rozpuštěnou čokoládou s trochou kokosáku opatrně vyplňte dno a okraje. Druhá vrstva je burákové máslo s mořskou solí a vršek čokoláda. Nechte zmrazit. Pokud si chcete vyhrát, zkuste složitější recept

PRODUKT TIP: Jako třetí vrstvu můžete použít kvalitní marmeládu. Skvělý je třeba jahodový džem Victus.

Pečení s vůní lásky

Ukázat svoje sladké vnitřní já, aniž byste porušili svoji nebo přítelovu dietu, může být oříšek. Když ale víte, jak na to, můžete si s klidným srdcem dopřát třeba čoko kokosky nebo fazolové brownies s troškou chilli? Vanilkové keto donuty s čoko polevou jsou už trochu vyšší dívčí, ale stojí za to. 

TIP: Nezapomeňte, že se jí i očima. Krabička ovázaná červenou mašlí téměř nic nestojí a rozdíl je veliký. Super jsou i plechové dózičky, ideální na keto Reese viz výše, ale klidně i sušenky.

Čokoládový keto balíček

Neznáme nikoho, kdo by ji nemiloval. Když vyberete ty správné keto bomby, můžete si dopřát čokoládu i na dietě. A samozřejmě své milované potěšit i během roku. Zkuste čokoládové tyčinky, kvalitní čokoládovou pomazánku, keto pralinky nebo třeba čoko-ořechové máslo.

TIP: Další tipy i v článku Víte, že existuje i dietní croissant plněný čokoládou? Poklady proteinové diety.  

Keto snídaně do postele

Pokud u vás doma láska prochází žaludkem, začněte Valentýna líným brunchem. Když máte rádi rána na vidličku, zkuste jeden za našich fit receptů na zdravé snídaně na slano. A jestli jste spíš na sladké, určitě si vyberete ve Zdravé snídaně na sladko.

Pro pětihvězdičkový servis své lásce ještě připravte proteinové kakao nebo vlastnoručně nakreslené srdíčko na cappuccinu či latté a pár růží. Věřte, že na tohle bude vzpomínat ještě dlouho.

Romantická večeře v keto stylu 

A nakonec klasika, která potěší za každých okolností. Pokud si dáte záležet a vyberete své drahé polovičce (nebo vlastně všem, které máte rádi) jedno z jejích oblíbených keto jídel, rozhodně nezklamete. A když ještě nakonec zakončíte zdravým čokoládovým dezertem jako třeba čoko mousse nebo košíčky Reese, bude vás milovat na věky věků.

TIP: Pro inspiraci na top romantická keto menu mrkněte třeba na Keto-Mojo.

Ať už si z našich tipů vyberete jeden nebo klidně všechny, důležité je jedno. Ukážete, že na své milované nejen myslíte, ale zároveň respektujete jejich životní styl v keto rytmu. A možná se potom přidáte. Tak Love Me Tender, do toho!