Přeskočit na obsah

Nej Keto podcasty. Co si poslechnout, abyste si usnadnili dietu.

A je to, rozhodli jste se pro keto! Ať už nováčci nebo pokročilí, určitě máte pořád spoustu otázek. Co se vlastně bude dít, jak se najíst venku, jak nastavit jídelníček, co si připravit do krabičky? Máme pro vás tipy na ty nej podcasty, které na tohle vše odpoví. Odhalíte, jak to s keto funguje a naučíte se vařit správná jídla. Se kterými podcasty budete v obraze?

The Keto Diet Podcast

Keto Diet Podcast vede zapálená keto ambassadorka, nutriční poradkyně Leanne Vogel, která se proslavila už svým blogem Healthful Pursuit. Do jednotlivých epizod si zve plejádu hostů z různých oborů – od výživových poradců pro sportovce, psychologů až po odborníky na potravinové intolerance a lékaře. Témata se točí kolem ketodiety pro ženy, zvládnutí keto a rodiny, využití keto diety na hormonální dysbalanci, poruchy příjmu potravy a další ženské potíže, a také jak si správně spočítat makra. 

Co si poslechnout: Epizoda How keto is different for women s Mauren Vega řeší výhody keto pro ženy. 

Keto For Normies

Keto for Normies je velmi odlehčený podcast v režii moderátorského dua Matta a Meg. Zakladatelé food blogu Keto Connect odstartovali svůj podcast v roce 2017 a získali si během chvíle velký ohlas. Společně s trenéry, odborníky na výživu a dalšími bloggery probírají keto recepty, tipy na vaření, snacky a rady, jak žít keto zdravě. 

Co si poslechnout: Začněte třeba epizodou Getting Jacked on Keto without Cooking s Loganem Delgadem, jak si úspěšně poradit s keto a dosáhnout svých cílů, i když neumíte vařit.

2 Keto Dudes

Za 2 Keto Dudes stojí Carl Franklin, Richard Morris a nově také and Carrie Brown. Známí ve středním věku, který se díky ketodietě zbavili cukrovky a metabolického syndromu. Společně s dalšími odborníky si odlehčeně povídají na vážnější témata jako je obezita, cukrovka typu 1 a 2 a nebo také špatná regulace tuků v těle. 

Co si poslechnout: Epizoda The Big Fat Fix s Dr. Aseem Malhotrou. Vás vyvede z nejznámějších omylů a mýtů, které kolují o našem srdci. 

The Fat-Burning Man Show

The Fat-Burning Man Show je podcast Abela Jamese, Newyorčana, hudebníka, podnikatele, autora bestsellerů a ambassadora zdravého životního stylu. Je sám sobě reklamou – proslavil se totiž radikální proměnou, za kterou stojí ´wild diet´ dieta, aneb variantou paleo stravování. Podcast byl několikrát jedničkou Itunes a vidět v něm můžete hosty jako hvězdné autory Tima Ferisse, Chrise Kressera či atlety a podnikatele. Témata se zaměřují na hubnutí a spalování tuků díky low carb stravování, zlepšování výkonu při cvičení a zdravé recepty. 

Co si poslechnout: Epizoda Intermittent Fasting, Epigenetics & What Sugar Really Does To Your Brain. s Dr. Davidem Perlmutterem řeší, jakou škodu napáchá cukr nejen na vašem břiše, ale také v mozku. 

TIP: Dlouhá historie. Zjistěte, proč je proteinová dieta stará jako lidstvo samo.

The Keto Answers with Dr. Anthony Gustin

Keto Answers s Dr Anthony Gustinem je poměrně novým podcast od tvůrce a CEO keto webu Perfect Keto. Hodně zajímavý obsah Natural State nabízí rozhovory s výživovými influencery a odborníky nejen z keto oboru. Témata jsou podávána formou opravdu pro všechny a dozvíte se spousta věcí o hubnutí, přerušovaném půstu, low carb a ketogenním stravování, výživě a vlivu keto na chronické nemoci.

Co si poslechnout: Nenechte si ujít hned první epizodu, Keto Answers Podcast Episode #001 s výše zmiňovanou Leanne Vogel na téma pozitivního vlivu ketodiety na ženskou hormonální dysbalanci.  

Balanced Bites

Balanced Bites je cenami ověnčený paleo podcast s výživových poradkyň Diane Sanfillippo a Liz Wolfe, známých jako Mean Girls. V jednotlivých epizodách si berou na paškál paleo lifestyle, tipy a triky ohledně ketogenní diety, správný postoj k hubnutí a v neposlední době také krásu a péči o pleť. 

Co si poslechnout: Episode #297: Practical Tips: Keto & Paleo. Ať už jste keto nebo paleo, tenhle díl vás naučí, jak svojí dietu perfektně vyladit. 

Chcete další inspiraci? Zkuste Bulletproof Radio, The Primal Blueprint nebo Low carb podcast Michala Krále.Tak nasaďte sluchátka a hurá do toho.

TIP: V Nej Keto Podcasty díl druhý. Kam se vypravit, pokud to chcete v češtině je pokračování. Jak název napovídá, nabídne české podcasty.