Přeskočit na obsah

Jak dodržet novoroční štíhlá předsevzetí? Motivace! Tipy, jak ji získat a zhubnout.

Důvody k hubnutí se téměř vždy najdou a v lednu to platí dvojnásob. K úspěchu je ale třeba jeden společný jmenovatel – motivace. Abyste ji neztratili dříve, než dojdete do cíle, začněte zásadní otázkou. PROČ chcete zhubnout? V okamžiku, kdy si ujasnit tento klíčový detail, máte napůl vyhráno. Ať už tedy chcete ulehčit svým kloubům, snížit hladinu cholesterolu nebo se prostě cítit lépe, znát svoje proč je rada číslo jedna. Jak jinak se ještě motivovat? 

Mějte se ještě radši

Sebeláska je inspirací pro motivaci. Jinými slovy, mít se rád vás dovede k lepší body image a sebepřijetí vlastního těla. Ale pozor, pokud se ve své kůži necítíte dobře, udělejte s tím něco.

TIP: Mít rád své tělo je novodobou mantrou. I sebeláska má ale právo zhubnout.

Mindfulness

Jakmile znáte své PROČ, sebeuvědomění vás spolehlivě provede celým hubnutím. Díky všímavosti a respektu k vlastnímu já tak hubnoucí proces bude o dost jednodušší a neskončí na špatných rozhodnutích. Zkrátka, budete jíst uvědoměle a chytře. 

TIP: Dívejte se na svět z lepší stránky. Jak pozitivní myšlení ovlivňuje vaši postavu.

Najděte si sparing partnera

Ve dvou se to lépe táhne a v hubnutí to platí dvojnásob. Všichni jsme od přírody soutěživí a nebýt v tom sami motivuje. Dobrý parťák vás nejen podpoří, ale také povzbudí, když jedna selžete. Zkuste si najít někoho, s kým si vytvoříte závazek a domluvte se na pravidelné revizi. 

TIP: Osobní produktivita. Jak si zorganizovat život s dietou a nezbláznit se z toho

Nikdo není dokonalý

Myslete na to a nelámejte nad sebou hůl po prvním zaškobrtnutí. Trpělivost a sebepřijetí vlastních chyb je součástí hubnutí. Co tedy dělat, když zhřešíte? Není třeba nic vzdávat, začněte znovu a lépe.

TIP: Success stories. Inspirujte se těmi, kteří to nevzdali. 

Důležitá je cesta, nejen cíl

Ať už zvolíte jakoukoliv dietu, nedívejte se příliš dopředu. Narozdíl od motivace, špatných návyků se nezbavíte ze dne na den, a tak si dopřejte čas. Změna životního stylu je dlouhodobá záležitost – soustřeďte se tedy na cestu a pracujte na ní každý den. 

Novoroční předsevzetí může pomoci už v jiném tipu zmíněný adventní kalendář Lucie Dubnové.

TIP: Proč keto není jen dieta, ale životní styl

Ušijte si plán na míru

Stejně jako máme každý jiné PROČ, i naše cesta k lepší postavě se může velmi lišit. Vězte, slepé následování ostatních nemusí zrovna na náš organismus fungovat. Zapřemýšlejte raději nad individuálním plánem, který vezme v potaz celou vaši osobnost, potřeby a možnosti. 

PRODUKT TIP: Pokud se rozhodnete pro proteinovou dietu, vyzkoušejte si ji nanečisto. 14denní startovací balíček dle vlastního výběru vám pomůže začít. 

Nemyslete na čísla 

Jakkoliv je to lákavé, nechte váhu odpočinout. Ne vždy jsou totiž kilogramy důležité. Běžte si za svým cílem v klidu a ve vlastním tempu. Zbytečně tak neutopíte motivaci v kaloriích a číslech.  

TIP: Číslo na váze není rozhodující.Proč je důležité znát skutečnou skladbu svého těla.

Nechte si poradit

Pokud v tom nechcete být sami, je to ok. Vzít si na pomoc trenéra, nutričního specialistu nebo terapeuta není totiž žádná ostuda. Odborník udrží vaši motivaci na uzdě, odhalí vaše dietní chyby a poradí, jak je napravit. 

TIP: Umění poradit. Proč jsou poradci důležití, a jaký mají vliv na výsledek vašeho hubnutí.

Štítky: