Přeskočit na obsah

AVOKÁDO. Jak vám hruškovec přelahodný pomůže (nejen) zhubnout.

Avokádo. Zralá, krémová, máslová, nejlepší jen tak vločkami soli. Prostě slast a ideální potravina, která vám ulehčí nejen dietu, ale často také rozhodnutí, co dobrého si dát. Pokud máte s tímhle ovocem podobně růžové brýle a odmítáte je sundat, je to v pořádku. Protože: 

Avokáda se nelze přejíst. 

Obsahuje velké množství zdravých, tělu prospěšných tuků (100 g syrového AVOKÁDA obsahuje 23,5 g tuku). Mono nenasycené mastné kyseliny se ale neukládají a pomáhají spalování. 

Rychle a kvalitně vás uspokojí – díky velkému podílu tuků má AVOKÁDO vysokou energetickou hodnotu. Přesto mají dvě lžíce avokáda o 150 kalorií méně než máslo, nula cholesterolu a 4x méně tuku. Namazané na plátek proteinového chleba je tak prostě perfektní.

Je bohatým zdrojem minerálů jako je hořčík, mangan, měď, draslík (toho má dokonce více než banán) a fosfor. 

Nikdy vás nezklame – nejlepší je jen tak samotné, vyjídané lžičkou, s pár vločkami soli a chilli.

Skvěle se hodí k rybám, mořským plodům, ovoci, zelenině, rýži, luštěninám, ořechům, tofu, sýrům, sóje, ale i masu a obilovinám.

Na nejlepší AVOKÁDO recept – mexickou specialitu GUACAMOLE vám stačí jen sedm surovin. Zralé avokádo, rajčata, jarní cibulka, česnek, limetku a špetku (pro ty, kdo to rádi zostra, spíše hrst) chilli. Nasekat, zamíchat, vychutnat. A co třeba avokádová pěna s fetou?

TIP: Čoko-avo? Ano! Čokoláda na dietě. Jak si připravit zdravé dezerty a zhubnout. 

AVOKÁDu se připisují pozitivní účinky při boji s chorobami kůže a sliznic, posiluje srdce, snižuje krevní tlak a pomáhá také při nemocech jater, ledvin a močových cest.

AVOKÁDO rovněž obsahuje vysoké procento vlákniny – na 100g syrového avokáda až 4,8g.

AVOKÁDO má i velké množství lecitinu, který snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje paměť.

Barva avokádové dužiny – zelená – je odjakživa symbolem života, znovuzrození, svěžesti, mládí, přírody, jara a naděje. Takže to máte černé na bílém. AVOKÁDO je prostě láska na celý život. Užijte si ji každý den!