Přeskočit na obsah

Čokoláda na dietě? Jak si připravit zdravé dezerty a zhubnout

Hořká, mléčná, oříšková, s náplní i bez. Taky si neumíte představit život bez čokolády? Určitě si ji čas od času dejte. A nemusíte se jí vzdát ani na dietě. Stačí ochutnat čoko poklady proteinové diety nebo si připravte jeden z těchto 3 skvělých receptů. Mlsejte zdravě, s chutí a bez výčitek. 

Čoko košíčky: Keto hit a la Reese

Znáte Reese, americkou čokoládovou klasiku s burákovým máslem? Udělejte si je doma mnohem zdravější. Budete potřebovat papírové košíčky na muffiny, hořkou čokoládu, trochu kokosového oleje, burákové máslo a třtinový cukr.

A jak na to? Připravte si náplň – stačí smíchat burákové máslo s trochou proteinu a třtinového cukru. Rozehřejte čokoládu s kokosovým olejem, zhruba se třetinou množství vyplňte dna muffinových košíčků a dejte na 10min do mrazáku. Zopakujte s náplní a zalijte zbytkem čokolády. Gurmáni mohou posypat špetkou mořské soli. Zamražte a mlsejte, je to keto sen. 

PRODUKT TIP: Chcete ještě něco navíc? Přidejte do košíčků ještě vrstvu rozvařených malin s chia semínky. Anebo kvalitní jahodový džem s velkým podílem ovoce. Pozor, jde o návykovou záležitost!

Čoko-avo-banán

Poslední čokoládová mňamka je tak jednoduchá, že ji zvládne snad úplně každý. Vystačíte si se zralým avokádem, kvalitním kakaovým práškem a zralým banánem. Nakrájejte a rozmixujte. Skvělý dezert, svačinku nebo třeba snídani můžete ještě vylepšit proteinovým práškem nebo trochou kokosového mléka. 

TIP: Místo kakaového prášku využijte již připravenou směs na přípravu čokoládového proteinového dezertu. 

Čokoládová aquafaba: zázrak z cizrny

Tahle věc je geniální a všichni vegani to dobře ví. Stačí vám k ní scezená voda z plechovky cizrny, takzvaná aquafaba, tyčový šlehač a jeden chytrý trik. Ač je to k nevíře, ze vzhledově nepříliš lákavé tekutiny, trochy kakaa a třtinového cukru vznikne čokoládová pěna, jakou jste ještě nejedli.

Obrňte se ale trpělivostí. Kouzlo se totiž začne projevovat až po 8-10 minutách soustavného šlehání. Vydržte, výsledek stojí za to. Luxusní nadýchaná chocolate mousse je chuťovým zážitkem téměř bez kalorií. Užijte si ji ozdobenou ovocem nebo jen tak.

TIP: Víte, že existuje dietní croissant plněný čokoládou? Poklady proteinové diety.