Přeskočit na obsah

Víte, že existuje dietní croissant plněný čokoládou? Poklady proteinové diety.

Chcete zhubnout, ale jídlo milujete. Jste gurmáni a u stolu si prostě rádi pochutnáte. Zkrátka, neumíte si svůj život představit bez občasných hříchů. A je to tak správně. Život je na nudné diety příliš krátký. Existují totiž i takové, na kterých o své chutě nepřijdete. A úplně bez výčitek. Co všechno nabízí lahodné menu plné proteinu?

Sladké pečivo

Křehké vločky máslového těsta a čokoláda uvnitř. Je to pro vás představa z říše (ne)dietních  snů? Na proteinové dietě si tuhle francouzskou delikatesu můžete dát každý den. Lehký voňavý proteinový croissant s jemnou kakaovo – oříškovou náplní obsahuje téměř 10 gramů proteinu a 

gram cukru. Jednotlivě balené, trvanlivé kousky se hodí nejen na snídani, oceníte je i v práci nebo na cestách. A pokud chcete něco extra, premium verze má ještě více proteinu.  

Produkt tip: Není nad plněnou bagetu. V porovnání s běžnou je proteinová nejen nadýchanější, ale zasytí na delší dobu. Můžete si tak vyhrát s náplní, anebo si pochutnat na jednohubkách. 

Těstoviny

Obvyklý dietní strašák. Proteinové těstoviny se ale do dietního jídelníčku hodí ve všech fázích hubnutí. Mají totiž velký obsah bílkovin, který zasytí a nezatíží vaše tělo zbytečným cukrem. Můžete je jíst teplé i na studeno, smíchané s houbami nebo s nimi zahustit polévku. A přílohou šetřit nemusíte. Ať už si je vylepšíte omáčkou carbonara, pikantní arrabiatou nebo vlastní zeleninovou či masovou směsí dle vašeho výběru, výčitky nejsou potřeba. 

Uzeniny

Myslíte si, že šunkový salám, frankfurter nebo klobása do diety prostě nepatří? Máte pravdu, většina průmyslově zpracovaných výrobků vaše tělo příliš nepotěší. I tady ale existuje výjimka. Proteinové uzeniny jsou nejen bezlepkové, ale hlavně obsahují velmi malé množství tuku, zato o to více bílkovin. Chutnají skvěle a do proteinového jídelníčku zkrátka patří. 

Produkt tip: Pokud si rádi dáte španělské chorizo a klobásky, neodpírejte si je. Proteinové chorizo je pikantní, obsahuje dvakrát více bílkovin než to běžné a o čtvrtinu méně kalorií. Nakrájené na slabé plátky se salátkem je prostě famózní. 

A to není všechno. Objevte nabídku proteinových potravin a vychutnejte si všechny hříchy světa ve zdravé variantě. Od sladkostí a pečiva až po skvělé proteinové pivo, proteinová dieta má pro každého něco. Stačí začít a hubnutí vám zachutná.