Přeskočit na obsah

Teď nemůžu, protože… Nejčastější výmluvy z našich poraden a jak je překonat.

Ruku na srdce, pokud zrovna nehubnete, sami zcela určitě máte svoje eso(a) v rukávu. Co teprve v poradnách proteinové diety Victus, kde s nimi klienti rozhodně nešetří. (Ne)nechte se tedy inspirovat dávkou těch nejoblíbenějších každodenních výmluv a zatočte s nimi jednou provždy. Ušetřenou energii pak investujte do vlastního hubnutí. 

Výmluva #1: „Nemám čas ztrácet čas vařením.“

Ať už se jedná o jakékoliv denní jídlo, trávit hodiny v kuchyni není vůbec třeba. Vyvážená plnohodnotná jídla se dají připravit během chvilky, stačí se trochu připravit. Ušetřete čas nákupem grilovaného kuřete, mraženého ovoce a zeleniny, předpřipravené rýže nebo masa. A krabičkujte. Pokud se rozhodnete připravit čerstvou minutku, vytěžte z ní maximum a zbylé jídlo rozdělte do porcí a nechte zmrazit. Předejdete tak nejedné dietní chybě.

TIP: Nejrychlejší je jídlo hotové. Sáhněte po skvělých proteinových hotovkách s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuků a cukrů. Vepřová panenka na hříbkách je jednou ze specialit mezinárodní kuchyně, které můžete střídat podle chuti. 

Výmluva #2: „Na dietě mám vždycky hlad.“

Pak děláte něco špatně. Pokud si vyberete tu pravou pro vás, kručení v žaludku vás nečeká. Jezte vyvážená jídla s velkým obsahem proteinu a vyhnete se tak nepříjemným pocitům hladu. Uspokojivým zdrojem energie, který podpoří správný průběh hubnutí jsou vajíčka, tuňák, kuřecí maso, fazole či řecký jogurt. A nezapomeňte, že hlad je někdy jen převlečená žízeň a pohlídejte si pitný režim. 

Tip: Jaký nápoj si zvolit? O vhodných variantách pro správný pitný režim si přečtěte v Voda, káva nebo čaj? Pitný režim na dietě.

Výmluva #3: „Nedokážu žít bez sladkostí a fast foodu.“

Jsme jen lidé, a pokud většinu času jíte vyváženou a plnohodnotnou stravu, malý hřích vaši dietu nezruinuje. Když ale máte pocit, že bez sladkostí nemůžete žít, může to být problém. Zeptejte se sami sebe, zda jíte dostatečně a pravidelně. Ano, ale přesto po hříšném jídlu toužíte? Neodpírejte si ho, stačí sáhnout po tom správném. Menší snack mezi jídly pomůže zabránit velké dietní katastrofě, a zároveň pomáhá zafixovat velikost porce.  

TIP: I na dietě si můžete dopřát typicky fastfoodové jídlo. Při nezvladatelné chuti na slané mlsání vsaďte na proteinové chipsy. K nerozeznání od běžných, zato o 30 % méně kalorií, o 70 % více bílkovin a o 90 % méně sacharidů. K dostání hned v šesti variantách od barbecue až po chilli. 

Výmluva #4: „Všechny diety jsou stejná nuda.“

To vážně? Pak jste možná zatím jen nevyzkoušeli tu pravou pro vás. Obecně platí, že kvalita je lepší než kvantita. Rozhodněte se pro dietu, která pracuje s opravdu kvalitními potravinami a velkým výběrem jídla. Jak už jsme probírali jinde, jen pestrá strava a spousta chuti zaručí, že přechod na zdravější životní styl vás bude bavit. A cestou k ideální váze se neztratíte. 

TIP: Proteinová dieta Victus nabízí výběr z více než 300 zdravých variant běžných slaných i sladkých jídel. Žádné náhražky, jen opravdové jídlo z kvalitních ingrediencí. Vyzkoušejte lahodné menu plné proteinu.

Štítky: