Přeskočit na obsah

Voda, káva nebo čaj? Pitný režim na dietě.

Cukr káva limonáda čaj rum bum! Možná si tuhle oblíbenou školní hru pamatujete ještě i z vašeho dětství. Pro jaký nápoj byste si ale měli poskočit i dnes? A který raději nechat zapikaný? Obecné doporučení říká, že bychom denně měli přijmout 30–45 ml tekutin na kilogram své hmotnosti. Doplňujte ty správné a vaše tělo bude plné energie. Na zdraví! 

Voda živá

Proč si dát obyčejnou vodu? Zásadní tekutina nejen na podporu hubnutí obsahuje řadu stopových prvků a minerálních látek. Chladí tělo a zabrání tak přehřátí organismu. Ulehčuje trávení, posiluje imunitu, potlačuje pocit hladu a zabírá na bolest hlavy. Hydratuje celé tělo a okysličuje krev. Bez H2O se zkrátka neobejdete. A pokud vám samotná nechutná, přidejte si do ní plátek limetky, citronu, či okurky. Skvělá je i s jakýmkoliv ovocem, případně ve formě doma vyrobené sodovky. Bublinky mají říz, osvěží a zasytí. 

TIP: O vodě si přečtěte ve Vodu! Proč je hydratace organismu důležitá nejen na dietě a jak ji vlastně pít.

Limonádový Joe

Ledově vychlazený letní drink? Zázvorová, levandulová, malinová, ledově vychlazenou limonádu miluje snad každý. Dejte si ale pozor na obsah cukru v těch průmyslově zpracovaných a raději si doma vykouzlete vlastní. Na oslazení použijte třtinový či kokosový cukr, med nebo sladidlo jako třeba stévie. Vyzkoušejte třeba exotickou maracuju z blogu Kitchen story, kterou oceníte hlavně během léta. 

Čaj(ový) dýchánek

Zelený, černý, rooibos, bylinný, ovocný, ledový.. Který je nej? To záleží na chuti, ale jedno je jisté, hned po vodě je nejrozšířenějším nápojem na světě. Neslazený nápoj z čajových lístků zažene žízeň, zasytí, hydratuje tělo a působí blahodárně na vaše tělo. Nehodí se ale jen na hubnutí. Jak je to s čajem a dlouhověkostí se dozvíte na zajímavém videu Petra Ludwiga, autora knihy Konec prokrastinace. 

TIP: V ČAJ. S jakým hrnkem oblíbeného nápoje bude dieta čajíček? se toho ho čaji dozvíte více

Na kafe

Pokud patříte mezi milovníky kávy, asi už víte, že se do pitného režimu nepočítá. Když si ji ale vychutnáte v ledové variantě cold brew, o vodu nepřijdete. Do french pressu nalijte na zhruba sto gramů na hrubo mleté kávy asi jeden litr vody, nechte 12 hodin extrahovat v lednici a pak už jen přefiltrujte pomocí sítka. Nebojte se kostek ledu nebo plátku citrónu. A pokud máte chuť spíš na cappuccino, dejte si ho. Stačí ho doplnit sklenicí vody. 

TIP: Ledově vychlazené mokka s vysokým obsahem proteinů a minimem cukrů osvěží a uspokojí. Přidejte pár kostek ledu a vychutnejte si kávovou chvilku každý den. 

Štítky: