Přeskočit na obsah

Nice Cream. Proč je zdravá zmrzlina nejen letní hit.

Když teploty stoupají ke třicítce, pokušení zchladit se smetanovou zmrzkou nebo sladkým sorbetem je velké. Co dělat, když neodoláte, ale nevíte, co tomu řekne vaše dieta? Odepřít si nemusíte. Zkuste to ale jinak a vykouzlete si Nice Cream, zmrzlinu ze samého dobrého. 

Čistě přírodní zázrak z mrazáku

VICTUS-15-websize.jpgNice Cream, neboli Nana Cream je zmrzlina, jejíž základ tvoří zralé mražené banány. Stačí je nakrájet, zmrazit a pak je zlehka rozmixovat. Hotovo. Neuvěříte, že jíte jen ovoce. S chutí zmrzliny si navíc můžete vyhrát – přidejte jiné ovoce, kakao, proteinový prášek, kakaové boby, sušené ovoce nebo ořechy. A pokud chcete ještě krémovější chuť, zkuste jogurt či rostlinné mléko. Insta-inspiraci hledejte s hashtagem #nicecream nebo vyzkoušejte jeden z tipů.

Přírodní zmrzlina většinou rychleji taje. Když toužíte po hladké, ale zároveň ledové konzistenci, nechte na pár hodin zmrazit i zbylé ingredience, jako je jogurt nebo dezertní krém. Vyzkoušejte broskvový jogurt, který spolu s mraženými broskvemi dodá tu nejkrémovější chuť. 

Mango mango

Ta pravá sladká tečka s vůní exotiky. Připravte si jedno až dvě zralá zmražená manga, nakrájená na kostičky. K nim přihoďte trochu vanilky, zhruba 150 ml rostlinného nebo běžného mléka a proteinový prášek. Oslaďte medem, agávovým sirupem nebo stévií podle chuti. Po rozmixování si na zmrzce hned pochutnejte.

TIP: Nice Cream si můžete dozdobit podle chuti. Hodí se čerstvé ovoce, oříšky, křupavé muesli nebo třeba křupavé kuličky

Letní sklizeň

Milujete lesní ovoce? Tak to si kombinaci banán-jahoda, banán-borůvka nebo banán-višeň okamžitě zamilujete. Počítejte vždy jeden banán na porci a zhruba 100-150 g vybraného mraženého ovoce. A co navrch? Letní varianty si přímo říkají o nastrouhanou čokoládu. 

TIP: Vyzkoušejte letní ovoce a banán ve spojení s mraženým ovocným jogurtem. Láska na první ochutnání!

Zdravá zmrzlina chutná stejně dobře jako ta běžná. Ale pokud vám přesto chybí smetanová klasika, pro jednou si ji klidně dejte. Nic se nestane.