Přeskočit na obsah

Rychlovky. Proč krátkodobé diety nefungují a čím je nahradit

Zázračné diety jsou vždycky lákavé, obzvlášť pokud chcete výrazně zhubnout a včera bylo pozdě. Taky občas uvěříte neuvěřitelnému, vidíte sebe sama s krásnou postavou a už už si objednáváte další dietu s ultra rychlými výsledky? Špatná zpráva je, že to nikdy nefunguje. A ta dobrá? Není to vaše vina, módní diety jsou předurčeny k neúspěchu. Jak je odhalíte?

Zpozorněte když je vaše nová dieta..

Podezřele krátká. Trvá jen omezenou dobu a zcela logicky skončíte tam, kde jste byla. Nechce, abyste změnila svůj přístup k hubnutí. Až s ní skončíte, můžete se vrátit ke svým běžným návykům. Je zavádějící. Marketingovým trikům a hrám se slovíčky se lehko uvěří, ale dejte na svou intuici. Pokud je něco příliš dobré na to, aby to byla pravda, pak to tak nejspíš je.. Nezhubnete tuk.

Díky drastické dietě se možná zbavíte přebytečné vody (a bohužel i svalů), ale ne tuku. Nejsou založeny na správné výživě. Většina hype diet nabízí velmi omezený jídelníček, postrádající velké množství vitamínů a minerálů. Zkuste to raději jinak.

Přehodnoťte vlastní postoj ke zdraví

Správná dieta je dlouhodobý přístup k jídelníčku, nejen chvilkový výstřelek. Není potřeba vše změnit naráz, jedna nebo dvě malé změny týdně jsou akorát. Hned na začátku chyťte balanc. Protože naše tělo potřebuje rovnováhu, získanou rovnoměrným příjmem proteinů, cukrů, dobrých tuků a vlákniny v každém jídle. Splňuje tohle váš jídelníček? Většinou ne.

Myslete na to a inspirujte se jednoduchými recepty od odborníků. A nezapomeňte, že vyvážený jídelníček nemusí být nudný. O tom, proč nejíst stále to stejné jídlo jsme si už řekli. Není ale třeba vzdát se i oblíbených sladkostí a pochutin. Jen si vybírejte ty správné. 

x-VICTUS-04-vyska-websize-varianta

Čokoládový croissant  nebo třeba sladký koláček? To všechno si můžete vychutnat i na dietě. Poraďte se s odborníkem, jestli je proteinová dieta ta pravá i pro vás. 

Odstřihněte se od okolí, čísel a Insta světa

Nezapomeňte, že jsme každá jiná. Co funguje vaší kamarádce, nemusí fungovat vám. Najděte si svoji vlastní cestu, ideálně tu, která bude efektivní dlouhodobě. A zapomeňte na čísla. Počítání kalorií vám možná dá přehled, štíhlou postavu ale nezaručí a zbytečně vás bude stresovat.

To samé platí pro ty internety. Věděla jste, že ne vše co najdete na Googlu, je nutně pravda? Nedívejte se tam. Opravdu musíte číst každý nový bestseller o hubnutí? A vážně potřebujete sledovat všechny Insta fitness hvězdy? Zkuste si vzpomenout na svou vlastní jedinečnost. Ta jediná se totiž počítá.

Něco dalšího ke čtení? Zkuste Nebezpečí bezpečných potravin. Jak nejíst stále ta stejná jídla

 

Štítky: