Přeskočit na obsah

Velikonoce, léto, Vánoce. Jak to udělat, aby svátky neohrozily vaši dietu.

Pokud si taky myslíte, že svátky na dietě rozhodně nejsou tím nejšťastnějším obdobím roku, nejste v tom sami. Nic tak neohrozí vaši hlavu, peněženku a postavu jako právě tahle období. Ať už se bojíte Vánoc, Velikonoc nebo zkrátka každé oslavy, máme tipy, jak je přežít bez úhony na vaší postavě. 

Jezte žaludkem, ne očima

Sladkosti, smažené řízky, čokoláda, velikonoční zajíčci – pokušení, kam se podíváš. A k tomu velká očekávání od těch, kdo je nabízí, odmítnou se zkrátka nedá. Je vůbec možné v takových chvílích jíst zdravě? Určitě. Jednoduše si pohlídejte svůj talíř. Jako první si na něj dejte dietnější část a až poté zbytek. Ochutnejte klidně od všeho něco, ale po jídle odložte příbor. Než si začnete přidávat, počkejte zhruba 20 minut, než žaludek dožene váš mozek. Pořád máte hlad? Teprve potom si přidejte.   

TIP: Pokud chcete žít zdravý životní styl nejen o Vánocích, přečtěte si také, jak zhubnout natrvalo nebo jak si zorganizovat život s dietou. 

Dávejte si pozor na skleničku

Je to tak, jídlo není jediným svátečním pokušením. Pokud i vy máte chvíle rodinného štěstí a pohody spojené s alkoholem, zkuste se zamyslet. Protože cítit se dobře se svými nejbližšími jde i s menším počtem skleniček.Pokud se drinku neobejdete, zkuste alespoň pít odlehčenější varianty. Nenechte si nalévat a pití prokládejte velkým množstvím vody nebo sodovky. 

Každý pohyb se počítá

Spálit sváteční kalorie je těžké, protože jsme vytíženější než obvykle. Ale i tady existuje řešení. Přivstaňte si a začněte den pohybem. Nemusíte trávit hodiny ve fitku, stačí zacvičit si v pohodlí domova. A pokud máte raději jinou aktivitu, do toho. Stará dobrá chůze nebo třeba rychlé ranní proběhnutí zarazí pozdější výmluvy a dodá dobrý pocit.   

TIP: Když hledáte nenáročný, ale přesto efektivní způsob posílení nejen těla, ale i mysli, zkuste jógu. Sympatická dvojice BohoBeautiful nabízí úžasné lekce na YouTube pro všechny. A pokud oceníte spíše lektora, bude se vám líbit Marcel Clementi. Dobře se od něj učí a ještě lépe kouká. 

Pokud cítíte, že sváteční dny nejsou těmi nejskvělejšími v roce, nejste sama. Svátky přináší hodně stresu, který v nás vyvolává úzkost a depresi. Vyhněte se pocitům selhání a vyhledejte odbornou pomoc včas. Obrátit se můžete na své nejbližší, ale přínosnější je konzultace s odborníkem. Nutriční specialista je tak trochu i psycholog a se správným hubnutím vám pomůže vám nejen o Vánocích, ale i během roku.