Přeskočit na obsah

Zůstaňte sami sebou. Když chcete zhubnout, nepotřebujete se od základu změnit.

Určitě jste to už zažila. Stačí se sejít s kamarádkami a jedna z vás nikdy nezklame. “Asi bych to neměla jíst, nestihla jsem jít do fitka.” “Přesně. Taky už to od víkendu nemám pod kontrolou, prostě nemůžu přestat jíst.” “U mě stejně. Příštích pár dní budu jíst jen salát!” Znáte? Anebo se rovnou poznáváte?

My ženy o sobě často mluvíme negativně. A co hůř, dokonce to s velkou chutí říkáme nahlas, nejlépe během skvělé večeře či dezertu. Tahle soutěž, ve které vyhrává ta s nejintenzivnějším pocitem viny z jídla nás prostě baví. Ale proč? Na touze zhubnout nic špatného není. Problém ale začíná v okamžiku, kdy se pro to opravdu rozhodneme.

Nejhůř je na tom naše vlastní já, které v zápalu té správné “motivace” dostává pořádně zabrat. Nebudeme se tak bavit o tom, jak zhubnout, většina z nás ví o dietách a správném cvičení první poslední. Pojďme se radši poznat ve třech nejčastějších tvrzeních, která nejspíš stojí v cestě i té vaší ideální postavy.

1. Chyba je ve mně..

Nudíte se, a tak se podíváte až na dno balíčku sušenek. A pak si nejspíš říkáte právě tohle. Jiní to vydrží a vy ne, nemáte žádnou vůli, něco vám asi chybí. Omyl. I když jste zrovna nezvládla náročný dietní plán, nic se neděje. Pokud jste si ještě nevšimla, sebemrskačství vám motivaci k redukci váhy nepřinese. Jak se říká, dělejte to, co doteď a získáte jen to, co už máte. Co tedy být k sobě laskavější? Ano, dala jste si koblihu místo smoothie, ale není to vlastně jedno? Uklouznout může každý. Přestaňte se peskovat a jednoduše pokračujte dál.  

2. Až zhubnu.. 

Koupím si tyhle šaty. Budu šťastnější. Udělám prostě něco úžasného. Klasická mantra, která zaručí, že nic takového se prostě nestane. Jednoduše proto, že zkrátka nikdy nezhubnete. Nastavit svůj život do stand by módu, dokud si s vysněnou váhou nezasloužíte stisknout play nedává smysl. Celý proces se totiž může protáhnout na pár měsíců nebo i let. Zkuste to jinak a jednoduše na nic nečekejte. Odměňujte se průběžně a kupte si oblečení, které vám zrovna sedí. Prostě žijte právě teď! 

3. Vypadat tak jako .. 

V dnešní době není těžké spadnout do pasti Instagramové dokonalosti. Dřív nebo později se přistihnete, jak se srovnáváte s oblíbenou celebritou a prohráváte na body. Samotné srovnávání je ještě v pořádku, jde o přirozenou lidskou vlastnost. Pokud se ale vaším vzorem stane cizí, často i fyziologicky nedosažitelná postava, urážíte tak vlastní tělo. A čeká vás přinejlepším velké zklamání. Ušetřete si to další a zaměřte se na dílčí úspěchy. Srovnávejte váš vlastní pokrok v průběhu několika měsíců a soustřeďte se na to, co se děje teď. 

TIP:  Ať už se to týká lepších jídelních návyků nebo zdravějšího jídelníčku, není od věci si na začátku nechat poradit. Zkuste si nastavit vlastní hodnocení společně s odborníky. 

A kdybyste si během ní měla odnést jen jednu věc, je to tahle. Přestaňte se srážet za to, že nejste taková, jaká byste si přála být. Mnohem lepší je mít se ráda za to, jaká opravdu jste. Protože dokonalá postava je ve vaší hlavě.

Štítky: