Přeskočit na obsah

Proč keto není jen dieta, ale životní styl

Dieta versus životní styl? Možná už jste se nad tím taky zamýšlela. Do diety se každoročně pouští kde kdo. Důvody jsou různé, chceme zhubnout, jíst lépe a zdravě, začít cvičit. Správné rozhodnutí, pokud ovšem nechceme výsledky přes noc, ideálně hned. Jenže jak jste sama zjistila, tak to prostě nefunguje. Základ úspěchu je mnohem prozaičtější. Jde o celkovou změnu životního stylu. Jen dlouhodobý a postupný přechod ke zdravějšímu životnímu stylu je dieta, kterou byste měla držet celý život.

Co je vlastně dieta a co životní styl? 

Většina lidí má dietu spojenou s velkým a hlavně rychlým úbytkem váhy. Změna přístupu k vlastnímu tělu už od nás vyžaduje pravidelné cvičení, vyvážený jídelníček s pestrou stravou, který nedělí potraviny na vyloženě špatné a dobré, zkrátka naslouchání hlasu vlastního těla.  Zjednodušeně řečeno, dieta je sprint, zatímco životní styl běh na dlouhou trať. Zhubnout vám pomůže obojí, jen to druhé je ale změnou, která natrvalo pozitivně ovlivní vaše zdraví a osobní spokojenost.

Rozdíl je zřejmý. Jaké jsou výhody?

Pokud na své postavě pracujete v dlouhodobém horizontu i pomocí správného myšlení a postoji, dobře uděláte. Obvyklé symptomy krátkodobých diet jako je hlad, únava a vyčerpání se s vámi brzy rozloučí. Neméně důležité je zapomenout na hubnutí. Mnohem více by vás měly zajímat tělesné rozměry, případně váš vlastní pocit z lépe padnoucího oblečení.

V okamžiku, kdy vás přestane primárně zajímat číslo na váze, zhubnete pomaleji, zato ale jistě. A hlavně, váha zpátky se už nevrátí. Nejde o krátkodobou proměnu a sympatická čísla, ale o kompletní transformaci. Dlouhodobá změna přístupu sama k sobě přináší výsledky trvalého rázu. Soustředit se na celkové zdraví a wellness je to, co se opravdu počítá.

Protože dobrý pocit ze sebe sama není o umění dodržet pravidla, co “nemůžete” jíst. Mnohem lepší je vybrat si  zdravější variantu, při které se omezovat nemusíte. Ne proto, že nechcete, ale protože to za to nestojí. Vaše spokojené já je toho důkazem.

TIP: BIOIMPEDANČNÍ ANALÝZA LIDSKÉHO TĚLA (BIA) – Obvod těla, množství tuku, svalů a vody ve Vašem těle? Něco si prostě sami nezměříte. Pro přesné určení skladby lidského těla je ideální přesná analýza s odborníkem a díky bioimpedanční analýze (BIA) získáte dokonale přesné výsledky, se kterými můžete dále bezpečně pracovat. Domluvte si konzultaci pro hezčí já.

Štítky: