Přeskočit na obsah

Dívat se na svět z lepší stránky. Jak pozitivní myšlení ovlivňuje vaši postavu.

Jakkoliv je krásná postava a pravidelná fyzická aktivita důležitá, rozhodně to není všechno. Mnohem důležitější je postoj k hubnutí. A jako ostatně i jinde v životě, pozitivní myšlení vám cestu k ideální váze ulehčí. Jak se tedy správně naladit, a díky tomu dojít do cíle rychleji? Není třeba stát se hned sluníčkářkou, stačí pár jednoduchých zásad.

Dobré vyhlídky

Očekávejte to lepší. Pokud patříte k těm, co mají sklenici vždy poloprázdnou, máme pro vás tip. Zkuste si představit ten pocit, který máte, když se na něco těšíte. Takové rozpoložení vám pak pomůže dosáhnout cíle snadněji, i pokud jde o hubnutí. Není žádným tajemstvím, že pozitivní očekávání vám zlepší náladu, sníží hladinu stresu a naopak umožní intenzivnější prožitek ze cvičení. Ať už tedy jde o cvičení nebo méně cukru, vítězný pocit bitvu vyhraje předem. 

TIP: Není na škodu se inspirovat zajímavým podcastem. Zkuste třeba sérii The Healthy Tapes Youtuberky Lucie Minářové, která se na svět zdravého životního stylu dívá opravdu pozitivně.

Jste to, co si myslíte

Když přijde na hubnutí, na postoji záleží. Poraženecké myšlenky jsou prvním krokem k neúspěchu. To, co si myslíte, se odráží ve všem, co děláte a negativní výsledky jsou čistě produktem vaší hlavy. Zkrátka, pokud si řeknete, že dietu stejně nezvládnete, bude to přesně tak. Neúspěch si vsugerujete už dopředu. Co s tím? Utněte negativní myšlenky zavčas, ideálně hned v zárodku. Místo toho se soustřeďte na pozitivní aspekty, které vám změna životního stylu přinese. Protože příjemnější asociace jsou i příjemnějším společníkem v hubnutí. 

Dívejte se na svoje budoucí já

Pokud vám dělá problém představit si sebe sama ve štíhlejší verzi, zkuste tomu dát formu. Zapomeňte na složité programy, bohatě si vystačíte s vizionářskou tabulí. Jak už název napovídá, jde o koláž, na kterou si poskládáte svoji ideální představu.Skvělá je například aplikace Corkulous,klasika od autorky knihy o štěstí Hay House či stará dobrá Canva. Anebo to prostě hoďte na papír.  Ať už použijete vlastní fotky nebo třeba oblíbené herečky, vidět se v lepší formě má pozitivní dopad na celý proces hubnutí.I vaše budoucí já ale musí stát na reálném základu. 

Sžít se s budoucími výsledky je dobrá strategie, jak přesvědčit mozek o již probíhajících změnách, aniž by vůbec začaly. Čím déle se budete dívat na své lepší já, tím snadněji si na představu zvyknete. A nejen to, pomůže vám držet vaše chutě na uzdě.  To se pak pozitivně projeví nejen na vašem chování a motivaci, ale třeba i na reálném snížení množství tuku v těle.

TIP: Se skutečným rozložením vašeho těla vám pomůže měření u odborníka. Díky bioimpedanční analýze (BIA) například získáte dokonale přesné výsledky, se kterými můžete dále bezpečně pracovat.

Buďte sama sobě vizionářkou a dosáhnete lepší postavy mnohem rychleji. Protože s úsměvem jde všechno líp.

Štítky: