Přeskočit na obsah

Být tak hvězdou pláže. Ideální čas na změnu je kdykoliv, začněte hubnout hned.

Odkládáte hubnutí na neurčito, protože zítra vám to půjde líp? Nepůjde. Ta správná chvíle se rozhodnout je totiž teď. Těch 15 (10 nebo 5) kilo chcete zhubnout už tak dlouho, že ten den už ani v hlavě nemáte. Zato kila navíc, která vám vždy po konci diety zůstanou, vidíte v zrcadle každý den. Zkuste jeden z těchto pěti tipů a naučte se s vlastním tělem vyhrát každý den.

Mějte to spočítané

Vaše tělo je skvěle vymyšlený, chytře pracující stroj, který ke své existenci potřebuje palivo. Pokud mu dopřejete dostatek energie, odvděčí se vám nejen správným fungováním, ale hlavně krásnou postavou. Jak zjistit kolik přesně? Třeba s pomocí chytré počítací apky odhalíte, s jakým kalorickým příjmem si právě vaše tělo vystačí a kolik potřebuje na udržení nové postavy. A s hubnutím to půjde podle plánu. 

O stupínek výš

Abyste se dostala do formy, nemusíte hned dělat triatlon. K lepší postavě vám pomůže menší silná trojka kroků. Zaparkujte auto alespoň dvě ulice od místa, kam máte namířeno. Během roku se tyhle malé kalorie nasčítají do vyššího čísla a uvidíte, že na váze to poznáte. Vyběhněte schody. Několikanásobné zdolání schodiště denně vám časem ulehčí od přebytečných kalorií, vykreslí svaly na nohy a zlepší činnost vašeho srdce. Do třetice, stáhněte si krokometr. Brzy v sobě objevíte dosud nepoznanou touhu překonávat rekordy. 

TIP: Velikonoce, léto, Vánoce. Jak to udělat, aby svátky neohrozily vaši dietu.

Jídlo jako palivo, ne lék

Když se cítíme špatně, často zaháníme splín jídlem. Ještě nikdo tak ale své potíže nevyřešil a chvilkové uspokojení se nám hned vzápětí vrátí jako bumerang. Zeptejte se sebe sama ještě dnes, proč jíte, když jste smutná nebo ve stresu. Přiznejte si to, sebepoznání je prvním správným krokem k nápravě.   

Mějte přehled o tom, co vaše tělo potřebuje 

Pochopit, jak vaše tělo funguje, je předurčením k vítězství. Uvědomte si to hned teď a brzy zjistíte, že radikální diety si vaše tělo nikdy neoblíbí, vždycky mu bude něco chybět. Znát sebe sama a mít přehled o tom, co jíte, vám usnadní dělat ta správná rozhodnutí. A hlavně, vede k trvalým, viditelným výsledkům. 

Zhubnout zítra se vám zkrátka nepodaří. Nečekejte a začněte s tím hned. Ať už se ale rozhodnete pro kteroukoliv dietu, ujistěte se, že vaše tělo je na změny připravené. Konzultace s odborníkem má smysl a vaše tělo se brzy odmění. 

Vyhrajte dnes

Není důležité, jestli chcete zhubnout 15 nebo 30 kilo. Zásadní je nesoustředit se na velké věci. Pokud nasadíte laťku příliš vysoko, pohled na stejné číslo na váze vás jen odradí. Pokud se ale naučíte vyhrát zas a znova každý den, budete se cítit úspěšně. Pracujte s malými kroky, jeden krok denně a vaše tělo se postará o zbytek. Důkazem bude štíhlejší, zdravější verze vašeho já, která se doteď skrývá pod kily navíc.

Štítky: